Поле CollectionType

Дата оновлення перекладу 2025-01-15

Поле CollectionType

Цей тип поля використовується для відображення "колекції" деякого поля або форми. У найпростішому сенсі, він може бути масивом полів TextType, які наповнюють значення масиву emails. У складніших прикладах, ви можете вбудовувати цілі форми, що корисно при створенні форм, які представляють відношення один-до-багатьох (наприклад, продукт, звідки ви можете керувати багатьма фото, пов'язаних з продуктом).

При відображенні, існуючі записи колекції індексуються ключами масиву, який передаєтьься як дані поля типу колекції.

?????????????? ?? ???????? ??? ????? entry_type
???????????? ???????????? ?? ????????????? ???????? ?? ? ????????
???????????? ??? FormType
???? CollectionType

Дата оновлення перекладу 2022-12-21

Tip

Повний список опцій, визначених та успадкованих цим типом форми, доступний шляхом виконання цієї команди у вашому додатку:

1
2
# замініть 'FooType' імʼям класу вашого типу форми
$ php bin/console debug:form FooType

Note

Якщо ви працюєте з колекцією сутностей Doctrine, зверніть особливу увагу на опції allow_add, allow_delete і by_reference. Ви також можете побачити повний приклад у статті Как вбудувати колекцію форм.

Базове застосування

Цей тип використовується коли ви хочете керувати колекцією схожих об'єктів у формі. Наприклад, уявіть, що у вас є поле emails, яке відповідає масиву електронних адрес. У формі вам потрібно висловити кожну адресу у вигляді власного поля введення:

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
use Symfony\Component\Form\Extension\Core\Type\CollectionType;
use Symfony\Component\Form\Extension\Core\Type\EmailType;
// ...

$builder->add('emails', CollectionType::class, [
    // кожний запис у масиві буде полем "email"
    'entry_type' => EmailType::class,
    // ці опції передаються кожному типу "email"
    'entry_options' => array(
        'attr' => ['class' => 'email-box'],
    ],
]);

Найпростіший спосіб відобразити все одночасно:

1
{{ form_row(form.emails) }}

Набагато гнучкішій метод виглядатиме так:

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
{{ form_label(form.emails) }}
{{ form_errors(form.emails) }}

<ul>
{% for emailField in form.emails %}
    <li>
        {{ form_errors(emailField) }}
        {{ form_widget(emailField) }}
    </li>
{% endfor %}
</ul>

В обох випадках поля введення не будуть відображені, хіба що ва масив даних emails вже не містив деякі електронні адреси.

У цьому простому прикладі, все ще можливо додавати нові адреси або видаляти існуючі. Додавання нових адрес можливе з використанням опції allow_add (і факультативно опції prototype) (див. приклад нижче). Видалення електронних адрес з масиву emails можливо з опцією allow_delete.

Опції поля

allow_add

тип: boolean за замовчуванням: false

Якщо встановлена як true, то при відправленні у колекцію непізнаних об'єктів, вони будуть додані у якості нових. Остаточний масив міститиме існуючі об'єкти, а також новий об'єкт, який був у відправлених даних. Див. приклад вище, щоб дізнатися більше.

Опція prototype може бути використана, щоб допомогти відобразити об'єкт прототипу, який може бути використаний з JavaScript для динамічного створення нових об'єктів форми на клієнтській стороні. Щоб дізнатися більше, див. приклад вище та .

Warning

Якщо ви вбудовуєте інші цілі форми, щоб відобразити відношення бази даних один-до-багатьох, то вам може знадобитися вручну переконатися в тому, що сторонній ключ цих нових об'єктів встановлено правильно. Якщо ви використовуєте Doctrine, то це не станеться автоматично. Див. посилання вище, щоб дізнатися більше деталей.

allow_delete

тип: boolean за замовчуванням: false

Якщо встановлена як true, то якщо існуючий об'єкт не міститься у відправлених даних, він буде правильно відсутнів в підсумковому масиві об'єктів. Це означає, що ви можете реалізувати кнопку "видалити" через JavaScript, який просто видалить елемент форми з DOM. Коли користувач надсилає форму, її відсутність у відправлених даних означатиме, що вона видалена з підсумкового масиву.

Щоб отримати більше інформації, див. .

Warning

Будьте обережні, використовуючи цю опцію коли ви вбудовуєте колекцію об'єктів. У цьому випадку, якщо видаляються будь-які вбудовані форми, вони будуть правильно відсутні у підсумковому масиві об'єктів. Однак, в залежності від логіки вашого додатку, коли один з цих об'єктів видаляється, ви можете захотіти видалити його або принаймні посилання його стороннього ключа на головний об'єкт. Нічого з цього не відбувається автоматично. Щоб дізнатися більше, див. .

delete_empty

тип: Boolean або callable за замовчуванням: false

Якщо ви хочете чітко видалити абсолютно пусті записи колекцій з вашої форми, то вам потрібно встановити цю опцію як true. Однак, існуючі записи колекції будуть видалені лише якщо у вас увімкнена опція allow_delete. Інакше пусті значення залишаться.

Warning

Опція delete_empty видаляє об'єкти лише коли нормалізоване значення дорівнює равно null. Якщо вубдований entry_type - це складний тип форми, то ви маєте або встановити опцію required як false, або встановити опцію empty_data як null. Обидві ці опції можуть бути встановлені всередині entry_options. Прочитайте про опції форми empty_data , щоб дізнатися, навіщо це потрібно.

Значення видаляється з колекції лише якщо нормалізоване значення - null. Однак ви також можете встановити значення опції, як викликане, яке буде виконано для кожного значення у відправленій колекції. Якщо викликане поверне true, то значення видаляється з колекції. Наприклад:

1
2
3
4
5
6
7
8
9
use Symfony\Component\Form\Extension\Core\Type\CollectionType;
// ...

$builder->add('users', CollectionType::class, [
    // ...
    'delete_empty' => function (User $user = null): bool {
        return null === $user || empty($user->getFirstName());
    },
]);

Використання викликаного особилво корисно у випадку зі складними типами форм, які можуть визначати складні умови для їхнього розгляду як пустих.

entry_options

тип: array за замовчуванням: []

Це масив, який передається типу форми, вказаному в опції entry_type. Наприклад, якщо ви використали ChoiceType в якості вашої опції entry_type (наприклад, для колекції випадаючих меню), то вам потрібно хоча б передати опцію choices основному типу:

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
use Symfony\Component\Form\Extension\Core\Type\CollectionType;
use Symfony\Component\Form\Extension\Core\Type\ChoiceType;
// ...

$builder->add('favorite_cities', CollectionType::class, array(
    'entry_type'   => ChoiceType::class,
    'entry_options'  => array(
        'choices'  => array(
            'Nashville' => 'nashville',
            'Paris'     => 'paris',
            'Berlin'    => 'berlin',
            'London'    => 'london',
        ),
    ),
));

prototype_options

тип: array за замовчуванням: []

Це масив, який перредається типу форми, вказаному в опції entry_type при створенні її прототипу. Дозволяє мати різні опції, залежно від того, додаєте ви новий запис чи редагуєте вже існуючий:

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
use Symfony\Component\Form\Extension\Core\Type\CollectionType;
use Symfony\Component\Form\Extension\Core\Type\TextType;
// ...

$builder->add('names', CollectionType::class, [
    'entry_type' => TextType::class,
    'entry_options' => [
        'help' => 'You can edit this name here.',
    ],
    'prototype_options'  => [
        'help' => 'You can enter a new name here.',
    ],
]);

entry_type

тип: string за замовчуванням: Symfony\Component\Form\Extension\Core\Type\TextType

Це тип поля для кожного об'єкту в цій колекції (наприклад, TextType, ChoiceType, і т.д.). Наприклад, якщо у вас є масив адрес електронної пошти, то ви використовуватимете EmailType. Якщо ви хочете вбудувати колекцію в якусь іншу форму, створіть новий екземпляр вашого типу форми та передайте його в якості опції.

keep_as_list

тип: boolean за замовчуванням: false

Якщо встановлено значення true, опція keep_as_list впливає на переіндексацію вкладених назв форм у колекції. Ця функція особливо корисна при роботі з типами колекцій та видаленні елементів з колекції під час відправки форми.

Коли ця опція має значення false, якщо у вас є колекція з 3 елементів і
ви видаляєте другий елемент, то при валідації колекції індекси будуть 0 і 2. Однак, якщо увімкнути опцію keep_as_list і встановити для неї значення true, індекси буде переіндексовано на 0 та 1. Це гарантує, що індекси залишаться послідовними і не матимуть пропусків, забезпечуючи більш чітку та передбачувану структуру для ваших вкладених форм.

7.1

Опція keep_as_list була представлена в Symfony 7.1.

prototype

тип: boolean за замовчуванням: true

Ця опція корисна при використанні опції allow_add. Якщо true (і якщо allow_add також true), буде доступний спеціальний атрибут "прототипу", щоб ви могли відобразити приклад "Шаблону" того, як має виглядати новий елемент на вашій сторінці. Атрибут name, наданий цьому елементу - __name__. Це дозволяє вам додавати кнопку "додати ще" через JavaScript, який зчитує прототип, замінює __name__ деяким унікальним ім'ям або числом, та відображає його всередині вашої форми. При відправленні, він буде доданий у ваш основний масив завдяки опції allow_add.

Поле прототипу може бути відображено через змінну prototype у полі колекції:

1
{{ form_row(form.emails.vars.prototype) }}

Відмітьте, що все, що вам насправді потрібно, - це "віджет", але в залежності від того, як ви відображаєте форму, наявність цілого "Рядку форми" може бути легшою для вас.

Tip

Якщо ви відображаєте цілу колекцію полів одночасно, то прототип рядку форми автоматично доступний в атрибуті data-prototype елементу (наприклад, div або table), який оточує вашу колекцію.

Щоб дізнатися деталі про те, як дійсно використовувати цю опцію, див. приклад вище, а також .

prototype_data

тип: mixed за замовчуванням: null

Дозволяє вам визначати конкретні дані для прототипу. Кожний новий доданий рядок початково міститиме дані, встановлені цією опцією. За замовчуванням, будуть використані дані, сконфігуровані для всіх записів з опцією entry_options:

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
use Symfony\Component\Form\Extension\Core\Type\CollectionType;
use Symfony\Component\Form\Extension\Core\Type\TextType;
// ...

$builder->add('tags', CollectionType::class, [
    'entry_type' => TextType::class,
    'allow_add' => true,
    'prototype' => true,
    'prototype_data' => 'New Tag Placeholder',
]);

prototype_name

тип: string за замовчуванням: __name__

Якщо у вас є декілька колекцій у вашій формі, або ще гірше, вкладені колекції, ви можете захотіти змінити заповнювач так, щоб непов'язані заповнювачі не замінюувалися тим же значенням.

Перевизначені опції

invalid_message

type: string default: This value is not valid

This is the validation error message that's used if the data entered into this field doesn't make sense (i.e. fails validation).

This might happen, for example, if the user enters a nonsense string into a TimeType field that cannot be converted into a real time or if the user enters a string (e.g. apple) into a number field.

Normal (business logic) validation (such as when setting a minimum length for a field) should be set using validation messages with your validation rules (reference ).

Успадковані опції

Ці опції наслідуються з FormType. Не всі опції вказано тут - лише найбільш застосовані до даного типу:

attr

тип: array по умолчанию: array()

Если вы хотите добавить дополнительные атрибуты к HTML представлению поля, то вы можете использовать опцию attr. Это ассоциативный массив с HTML-атрибутами в качестве ключей. Этоможет быть полезно, когда вам нужно установить для некоторого виджета пользовательский класс:

1
2
3
$builder->add('body', TextareaType::class, array(
    'attr' => array('class' => 'tinymce'),
));

by_reference

тип: boolean по умолчанию: true

В большинстве случаев, если у вас есть поле author, то вы ожидаете, что в основоположном объекте будет вызван setAuthor(). Однако, в некоторых случаях, setAuthor() может быть не вызван. Установив by_reference, как false, вы гарантируете, что сеттер будет вызван в любом случае.

Чтобы объяснить это детальнее, вот простой пример:

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
use Symfony\Component\Form\Extension\Core\Type\TextType;
use Symfony\Component\Form\Extension\Core\Type\EmailType;
use Symfony\Component\Form\Extension\Core\Type\FormType;
// ...

$builder = $this->createFormBuilder($article);
$builder
    ->add('title', TextType::class)
    ->add(
        $builder->create('author', FormType::class, array('by_reference' => ?))
            ->add('name', TextType::class)
            ->add('email', EmailType::class)
    )

Если by_reference - "true", то следующее происходит за кулисами, когда вы вызываете submit() (или handleRequest()) в форме:

1
2
3
$article->setTitle('...');
$article->getAuthor()->setName('...');
$article->getAuthor()->setEmail('...');

Заметьте, что setAuthor() не вызывается. Автор изменяется ссылкой.

Если вы установили by_reference, как "false", отправка выглядит так:

1
2
3
4
5
$article->setTitle('...');
$author = clone $article->getAuthor();
$author->setName('...');
$author->setEmail('...');
$article->setAuthor($author);

Поэтому, всё, что на самом деле делает by_reference=false - это заставляет фреймворк вызать сеттер в родительском объекте.

Похожим образом, если вы используете поле CollectionType, где ваша основоположная коллекция данных является объектом (как с ArrayCollection в Doctrine), то by_reference должна быть установлена, как false, если вам нужно, чтобы был вызван добавитель или уиичтожитель (например, addAuthor() и removeAuthor()).

Дата оновлення перекладу 2025-01-15

Ця опція визначає, яке значення буде повертати поле, коли надіслане значення значення порожнє (або відсутнє). Вона не встановлює початкове значення, якщо його не було надано при відображенні форми у перегляді.

Це означає, що вона допомагає вам обробляти відправлення форм з порожніми полями. Наприклад, якщо ви хочете, щоб для поля name було явно встановлено значення
John Doe, коли не вибрано жодного значення, ви можете зробити це так:

1
2
3
4
$builder->add('name', null, [
    'required'   => false,
    'empty_data' => 'John Doe',
]);

Це все одно відобразить порожнє текстове поле, але після надсилання буде встановлено значення John Doe. Використовуйте опції data або placeholder, щоб показати це початкове значення у формі, що відображається.

Note

Якщо форма є складеною, ви можете встановити empty_data як масив, об'єкт або замикання. Ця опція може бути встановлена для всього класу форми, дивіться статтю Як сконфігурувати порожні дані для класу форми для отримання більш детальної інформації про ці опції.

Warning

Перетворювачі даних форми все одно будуть застосовані до значення empty_data. Це означає, що порожній рядок буде перетворено на null. Використовуйте власний перетворювач даних, якщо ви явно хочете повернути порожній рядок.

Значення за замовчуванням - [] (пустий масив).

Дата оновлення перекладу 2025-01-15

Ця опція визначає, яке значення буде повертати поле, коли надіслане значення значення порожнє (або відсутнє). Вона не встановлює початкове значення, якщо його не було надано при відображенні форми у перегляді.

Це означає, що вона допомагає вам обробляти відправлення форм з порожніми полями. Наприклад, якщо ви хочете, щоб для поля name було явно встановлено значення
John Doe, коли не вибрано жодного значення, ви можете зробити це так:

1
2
3
4
$builder->add('name', null, [
    'required'   => false,
    'empty_data' => 'John Doe',
]);

Це все одно відобразить порожнє текстове поле, але після надсилання буде встановлено значення John Doe. Використовуйте опції data або placeholder, щоб показати це початкове значення у формі, що відображається.

Note

Якщо форма є складеною, ви можете встановити empty_data як масив, об'єкт або замикання. Ця опція може бути встановлена для всього класу форми, дивіться статтю Як сконфігурувати порожні дані для класу форми для отримання більш детальної інформації про ці опції.

Warning

Перетворювачі даних форми все одно будуть застосовані до значення empty_data. Це означає, що порожній рядок буде перетворено на null. Використовуйте власний перетворювач даних, якщо ви явно хочете повернути порожній рядок.

error_bubbling

тип: boolean за замовчуванням: true

Дата оновлення перекладу 2022-12-21

Якщо true, будь-які помилки цього поля будуть передані батьківському полю або формі. Наприклад, якщо встановлено true у нормальному полі, будь-які помилки цього поля будуть прикріплені до головної форми, а не до конкретного поля.

Дата оновлення перекладу 2024-05-30

error_mapping

тип: array за замовчуванням: []

Ця опція дозволяє вам змінювати ціль помилки валідації.

Уявіть, що у вас є користувацький метод з назвою matchingCityAndZipCode(), який валідує чи співпадають місто та поштовий індекс. На жаль, у вашій формі немає поля matchingCityAndZipCode, тому все, що може зробити Symfony, це відобразити помилку у верхній частині форми.

За допомогою кастомізованого мапування помилок ви можете зробити краще: співставити помилку з полем міста так, щоб воно відображалося над ним:

1
2
3
4
5
6
7
8
public function configureOptions(OptionsResolver $resolver): void
{
    $resolver->setDefaults([
        'error_mapping' => [
            'matchingCityAndZipCode' => 'city',
        ],
    ]);
}

Ось правила для лівої та правої частини мапування:

  • Ліва частина містить шляхи властивостей;
  • Якщо порушення генерується у властивості або методі класу, то його шлях - це propertyName;
  • Якщо порушення згенеровано в елементі об'єкту array або ArrayAccess, то шлях до нього - [indexName];
  • Ви можете створювати вкладені шляхи властивостей шляхом їх конкатенації, розділяючи властивості крапками. Наприклад: addresses[work].matchingCityAndZipCode;
  • Права частина містить назви полів форми.

За замовчуванням, помилки для будь-якої властивості, яка не мапована, будуть спливати в батьківську форму. Ви можете використовувати крапку (.) зліва, щоб співставити помилки всіх неспівставлених властивостей до певного поля. Наприклад, щоб мапувати всі ці помилки до поля city, використовуйте:

1
2
3
4
5
$resolver->setDefaults([
    'error_mapping' => [
        '.' => 'city',
    ],
]);

Дата оновлення перекладу 2024-05-30

help

тип: string або TranslatableInterface за замовчуванням: null

Дозволяє вам визначити повідомлення допомоги для поля форми, яке за замовчуванням відображається під полем:

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
use Symfony\Component\Translation\TranslatableMessage;

$builder
    ->add('zipCode', null, [
        'help' => 'The ZIP/Postal code for your credit card\'s billing address.',
    ])

    // ...

    ->add('status', null, [
        'help' => new TranslatableMessage('order.status', ['%order_id%' => $order->getId()], 'store'),
    ])
;

help_attr

type: array default: []

Sets the HTML attributes for the element used to display the help message of the form field. Its value is an associative array with HTML attribute names as keys. These attributes can also be set in the template:

1
2
3
{{ form_help(form.name, 'Your name', {
    'help_attr': {'class': 'CUSTOM_LABEL_CLASS'}
}) }}

help_html

type: boolean default: false

By default, the contents of the help option are escaped before rendering them in the template. Set this option to true to not escape them, which is useful when the help contains HTML elements.

Дата оновлення перекладу 2022-12-21

label

тип: string або TranslatableMessage за замовчуванням: Ярлик "вгадується" з імені поля

Встановлює ярлик, який буде використано при відображенні поля. Установка false прридушить ярлик:

1
2
3
4
5
6
7
8
use Symfony\Component\Translation\TranslatableMessage;

$builder
    ->add('zipCode', null, [
        'label' => 'The ZIP/Postal code',
        // опціонально, ви можете використати обʼєкти TranslatableMessage в якості змісту ярлика
        'label' => new TranslatableMessage('address.zipCode', ['%country%' => $country], 'address'),
    ])

Ярлик також може бути встановлений у шаблоні:

1
{{ form_label(form.name, 'Your name') }}

label_attr

тип: array по умолчанию: array()

Устанавливает HTML-атрибуты для элемента <label>, который будет использован при отображении ярлыка для поля. Это ассоциативный массив с HTML-атрибутом в качестве ключа. Этот атрибут может также быть установлен прямо внутри шаблона:

1
2
3
{{ form_label(form.name, 'Your name', {
       'label_attr': {'class': 'CUSTOM_LABEL_CLASS'}
}) }}

Дата оновлення перекладу 2024-05-29

label_html

тип: boolean за замовчуванням: false

За замовчуванням, зміст опції label екранується перед відображенням у шаблоні. Встановіть для цієї опції значення true, щоб не екранувати її, що може бути корисно, коли ярлик містить HTML-елементи.

label_format

тип: string по умолчанию: null

Конфигурирует строку, используемую в качестве ярылка поля, в случае, если опция label не была установлена. Это полезно при использовании сообщений переводов ключевых слов .

Если вы используете сообщения переводов ключевых слов в качестве ярлыков, то у вас часто будет несколько сообщений с ключевым словом для одного и того же ярлыка (например, profile_address_street, invoice_address_street). Это потому, что ярлык строится для каждого "пути" к полю. Чтобы избежать повтора сообщений ключевых слов, вы можете сконфигурировать формат ярлыка в качестве статичного значения, например:

1
2
3
4
5
6
7
8
// ...
$profileFormBuilder->add('address', AddressType::class, array(
    'label_format' => 'form.address.%name%',
));

$invoiceFormBuilder->add('invoice', AddressType::class, array(
    'label_format' => 'form.address.%name%',
));

Эта опция наследуется дочерними типами. С использованием вышенаписанного кода, ярлык поля street обеих форм будет использовать сообщение с ключевым словом form.address.street.

В формате ярлыка доступны две переменные:

%id%
Уникальный идентификатор для поля, состоящий из полного пути к полю и имени поля (например, profile_address_street);
%name%
Имя поля (например, street).

Значение по умолчанию (null) приводит к "человеческой" версии имени поля.

Note

Опция label_format оценивается в теме формы. Убедитесь в том, что вы обновили ваши щаблоны, в случае, если вы настраивали темизацию форм.

mapped

тип: boolean по умолчанию: true

Если вы хотите, чтобы поле было проигнорировано про чтении или записи в него объетка, вы можете установить опцию mapped, как false.

Дата оновлення перекладу 2023-09-25

required

тип: boolean за замовчуванням: true

Якщо значення true, буде відображено обов'язковий атрибут HTML5. Відповідний label також буде відображено з класом required.

Це поверхнево і не залежить від валідації. У кращому випадку, якщо ви дозволите Symfony вгадати тип вашого поля, то значення цієї опції буде вгадано з вашої інформації валідації.

Note

Обов'язкова опція також впливає на те, як будуть оброблятися порожні дані для кожного поля. Для більш детальної інформації дивіться опцію empty_data.

row_attr

type: array default: []

An associative array of the HTML attributes added to the element which is used to render the form type row :

1
2
3
$builder->add('body', TextareaType::class, [
    'row_attr' => ['class' => 'text-editor', 'id' => '...'],
]);

See also

Use the attr option if you want to add these attributes to the form type widget element.

Змінні поля

?????? ??? ????????????
allow_add boolean ???????? ????? allow_add.
allow_delete boolean ???????? ????? allow_delete.