Як визначати вимоги маршруту

Дата оновлення перекладу 2023-06-14

Як визначати вимоги маршруту

Вимоги маршрутів можуть бути використані так, щоб певний маршрут відповідав тільки за певних умов. Найпростіший приклад включає в себе обмеження маршруту {wildcard} так, щоб він відповідав тільки деяким регулярним виразам:

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
// src/Controller/BlogController.php
namespace App\Controller;

use Symfony\Bundle\FrameworkBundle\Controller\Controller;
use Symfony\Component\Routing\Annotation\Route;

class BlogController extends Controller
{
  /**
   * @Route("/blog/{page}", name="blog_list", requirements={"page"="\d+"})
   */
  public function list($page)
  {
    // ...
  }
}

Завдяки вимозі \d+ (тобто "числове значення" будь-якої довжини), /blog/2 відповідатиме цьому маршруту, але /blog/some-string - не буде.

Навіщо вам взагалі думати про вимоги? Якщо запит відповідає двом маршрутам, то перший маршрут завжди буде вигравати. Шляхом додавання вимог до першого маршруту, ви можете зробити так, щоб кожен маршрут відповідав тільки в правильних ситуаціях. Див. Вимоги маршрутизації , щоб побачити приклади.

Оскільки вимоги параметрів - це регулярні вирази, складність і гнучкість кожної вимоги повністю залежить від вас. Уявіть, що домашня сторінка вашого додатка доступна двома різними мовами, ґрунтуючись на URL:

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
// src/Controller/MainController.php

// ...
class MainController extends Controller
{
  /**
   * @Route("/{_locale}", defaults={"_locale"="en"}, requirements={
   *   "_locale"="en|fr"
   * })
   */
  public function homepage($_locale)
  {
  }
}

Для вхідних запитів частина URL {_locale} відповідає регулярному виразу (en|fr).

???? ?????????
/ {_locale} = "en"
/en {_locale} = "en"
/fr {_locale} = "fr"
/es ?? ????????????? ????? ????????

Note

Ви можете підключити співіставлення маршрутів UTF-8, встановивши опцію utf8 при оголошенні або імпортуванні маршрутів. Таким чином, наприклад, . у вимогах буде збігатися з будь-якими символами UTF-8, а не тільки з одним байтом.

Tip

Вимоги маршрутів також можуть включати в себе параметри контейнерів, як пояснюється у цій статті. Це може бути корисним, коли регулярний вираз дуже складний і багаторазово використовується у вашому додатку.

Додавання вимог HTTP-методів

На додаток до URL, ви також можете використовувати відповідність у методі вхідного запиту (тобто GET, HEAD, POST, PUT, DELETE). Уявіть, що ви створюєте API для вашого блогу, і у вас є 2 маршрути: один для відображення запису (за запитом GET або HEAD), і один для оновлення запису (за запитом PUT). Цього можна досягти за допомогою такої конфігурації маршруту:

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
// src/Controller/BlogApiController.php
namespace App\Controller;

// ...

class BlogApiController extends Controller
{
  /**
   * @Route("/api/posts/{id}", methods={"GET","HEAD"})
   */
  public function show($id)
  {
    // ... повернути JSON-відповідь з постом
  }

  /**
   * @Route("/api/posts/{id}", methods="PUT")
   */
  public function edit($id)
  {
    // ... edit a post
  }
}

Незважаючи на той факт, що ці два маршрути мають ідентичні шляхи (/api/posts/{id}), перший маршрут відповідатиме лише запитам GET або HEAD, а другий - тільки запитам PUT. Це означає, що ви можете відобразити і змінити запис з одним і тим самим URL, використовуючи окремі контролери для двох дій.

Note

Якщо не вказано жодних methods (методів), то маршрут відповідатиме всім методам.

Tip

Якщо ви використовуєте HTML-форми та HTTP-методи крім GET і POST, вам знадобиться увімкнути параметр _method щоб зімітувати HTTP-метод. Див. Як змінити дію та метод форми, щоб дізнатися більше.

Додавання вимог хоста

Ви також можете використовувати відповідність в HTTP хості вхідного запиту. Щоб дізнатися більше про це, див. Як зробити так, щоб маршрут відповідав на засаді хоста у документації компонента Routing.

Додавання динамічних вимог з виразами

Для дуже складних вимог ви можете використовувати динамічні вирази для відповідності будь-якій інформації за запитом. Дивіться Умови маршрутизації.